Tanıtım Yazısı Ne İşe Yarar Ve Faydaları Nelerdir?

Tanıtım Yazısı Ne İşe Yarar Ve Faydaları Nelerdir?

Bilindiği üzere internet ortamında verilen hemen hemen tüm reklam modelleri ücretli ve geçici süreli olmaktadır.

Tanıtım Yazısı Ne İşe Yarar Ve Faydaları Nelerdir?

Verdiğiniz reklam, kullanıcılar tarafından arama motorları ya da banner reklamları tarafından ziyaretçilere ulaşmaktadır. Reklamınız yayında olduğu sürece web sitenize ziyaretçi girişi devam etmektedir ve bunun içinde sürekli ödeme yapmanız gerekmektedir.

Tanıtım Yazısı ve reklam ne alaka diye düşünebilirsiniz ama kalıcı reklam, tanıtım yazısı yazmak ve yayınlamakla mümkündür. Sizler için elimizden geldiğince Tanıtım Yazısı hakkında zararlı ve faydalı noktaların altını çizmek istiyoruz umarız faydasını görürsünüz.

Tanıtım Yazısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Mesleğinizle alakalı, Hizmet verdiğiniz ürünler hakkında, Firmanız hakkında, kendinizle ilgili paylaşmak istediğiniz konular hakkında yazacağınız özgün içeriklere Tanıtım Yazısı denir. Tanıtım Yazısı Ne İşe Yarar? sorusuna kısaca şu şekilde cevap verebiliriz. Arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için belirli özel kelimeleri linkler koyarız bu sayede Google arama motorunun dikkatini çekmeyi amaçlarız ve bir nevi size Tanıtım Yazısı koyduğumuz web sitesi üzerinden Google arama motoruna referans oluruz. Unutmayalım ki Google backlink kaynakları ağırlık olarak Tanıtım Yazısı ile mümkündür. Konunun özgün ve başka yerde yayınlanmamış olması google tarafından + olarak değer kazanmakta ve sayfanızın arama değerini yükseltmektedir.

Tanıtım Yazısı Yayınlatmanın Faydaları Nelerdir?

Kaliteli doğal, özgün yazacağınız tanıtım yazıları kalıcı olacağından arama motorları tarafından fark edilerek backlink kazanmanıza ve sürekli reklam formatı işlemini görecektir. Özelikle Tanıtım Yazısı yazacağınız site sayısı fazlaysa daha çok verim alabileceksiniz buna örnek vermek gerekirse 50 tane farklı web sitesine Tanıtım Yazısı yazdığınızı düşünün o web sitelerinden gelen ziyaretçiler kelime linklerine tıklayarak hizmet verdiğiniz web sitenize bağlanabilmektedir.

985 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Deste Hoca dedi ki:

    Tanıtım yazısı oldukça önemlidir özellikle medyum siteleri için oldukça mühimdir, medyum deste hoca olarak birçok çalışmalara şahit olmuşumdur.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?