En Çok Tercih Edilen İnternet Reklam Modelleri

En Çok Tercih Edilen İnternet Reklam Modelleri

Murat Bilişim olarak siz ziyaretçilerimize birbirinden değerli konuları yazmaya devam ediyoruz. Özellikle çağımızın reklam modeli olan internet elbette ki ilk önceliğimiz olmaktadır. Tabi internet çok büyük bir ağ olduğu ve 7’den 70’e birçok farklı kullanıcıyı barındırdığı için kimlere ulaşmak istediğinize dair bir kısıtlama yapmanız gerekir ki daha çok verim alın.

En Çok Tercih Edilen İnternet Reklam Modelleri

Günümüzde en çok rağbet gören internet reklamı çeşitlerini kısaca sizler için derlemeye çalıştık.

* Web Sitelerinde İçerik Yayınlatılması

İnternet kullanıcılarının size ulaşabileceği telefon, tablet gibi teknoloji gereçler ile ziyaret edilebilir bir internet sitesi tasarlatıp tüm firma, ürün tanıtımlarınızı oradan yapmak en iyi internet reklamı platformu oluşturmak için en sağlam temeldir. Tanıtım yazısı şeklinde yayınlanan tüm içerikler ziyaretçiler tarafından oldukça rağbet görecektir.

* Arama Motoru Reklamcılığı

Eğer bir web siteniz varsa Google, Bing, Ask, Yandex, Yahoo, Conduit gibi arama motorlarında üst seviyelerde görünmek, internet reklamlarınızı bu kanallardan yapmak temel olarak çok önemlidir. Bu reklam platformunda aslında sektörünüzle alakalı en çok aranan anahtar kelimeleri belirleyip ve bu kelimeler içerisinde size uygun olanları doğru belirlemek en önemli husustur. Firmanız hakkında, hizmetiniz hakkında alakalı, kelime rekabeti çok yüksek olmayan, arama oranları yüksek, uygun fiyatlı kelimelere bütçe ayırmak en mantıklı iş olacaktır. Bu aşamada tahminlerden yola çıkarak değil de gerçek anketler ve araştırmaları kullanarak analiz yapmanız doğru tercih olacaktır. Eğer bunları yaparsanız web siteniz, tüm hizmetleriniz arandığında Google, Bing, Ask, Yandex, Yahoo, Conduit gibi büyük arama motorlarında üst sayfalarda yerini alacaktır. Böylece daha çok verimli ve gerçek müşteri kitlesi olan ziyaretçilere ulaşma şansınız olacaktır.

* Web Sitelerinde Banner Reklamları

Bu yöntem günümüz koşulların da biraz daha eski bir yöntem olarak görülmektedir. Normal bir gazetede verdiğiniz ilanları internet üzerinden verdiğinizi düşünün. Kısacası bu yöntem ile başka bir internet sitesine belirli ücret karşılığı sizin reklamınızı taşıyan bir panonun yerleştirmiş olduğunu düşünün. Bu reklam modelinde de reklam panonuzun yayınlanmasını istediğiniz, hizmet sunmak istediğiniz ziyaretçi kitlesine en çok hitap eden internet sitesine karar vermeniz, reklam geri dönüşümü açısından daha çok verimli olacaktır. İnternet siteleri üzerinden reklam vererek yüksek verim alabilmek için Murat Takmaz Bilişim ile iletişim kurabilir, oldukça zengin platformlar üzerinden reklam verebilirsiniz.

* Akıllı linkler Modeli – Sponsor İçerik Reklamları

Bu reklam modelinde metin içerisine yerleştirilen reklamlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu tür reklam modeli daha çok haber servisi sunan siteler de ve Bloglar da karşılaşabiliyoruz. Reklam yapmak istediğiniz kelimeyi başka bir internet sitesinde geçen kelimelere link bağlayarak kendi sayfanıza yönlendirme yaptırabilirsiniz. Bunu yaptırmak için ziyaretçi trafiği yüksek olan siteleri seçebilirsiniz.

* Sosyal Medya Reklamları

Bu reklam modelleri ile çeşitli sosyal ağlar üzerinden örnek vermek gerekirse, Facebook, Linkedin, Instagram, Twitter vb gibi, markalar, ürünler ve hizmetler tanıtımlarını yapmak tamamen ücretsiz olduğu gibi de ziyaretçi çekme bakımından etkili bir yoldur. Paylaşımlarınıza tanıtıcı mesaj eklemesi yaparak yaptığınız hizmet için daha fazla dikkat çekici format oluşturmuş olursunuz.

1.189 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Sohbet ve chat sitesi olarak reklam hakkında en iyi yazıyı sizin paylaştığınızı gördük. Bizler ortamim.com ailesi olarak sizi takip etmekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?