Günümüzde İnternet Reklamı Vermek Neden Çok Önemli?

Günümüzde İnternet Reklamı Vermek Neden Çok Önemli?

İnternet reklamı faydalarını ele aldığımızda birçok yarar ve kazanç sağladığı tartışmasız gerçektir. Dostlarımızla iletişime geçmekten, Dünya’da ve ülkemizde olan, biten tüm gelişmeleri takip etmekten, oturduğumuz yerden alışveriş yapmaya kadar her anımızı elinde tutan şey İnternet…

Günümüzde İnternet Reklamı Vermek Neden Çok Önemli?

MT Bilişim editörünün aldığı bilgiye göre. IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırmasının araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de 12 yaş üstü internet kullanıcısı rakamları 25 milyonu geçmiş durumda ve bunun yaklaşık %80’lik kesimi 35 yaşın altında yani müşteri potansiyeli en yüksek kesim. Durum böyleyken internette yer almak ürünlerinizi ve iş yerinizi internet ortamına taşımak zorunluluk hale gelmektedir. Tabii ki sadece web sayfanızın olması yeterli değildir. Daha fazla kullanıcı ve müşteri elde edebilmek için internet reklamı büyük önem taşımaktadır. Birçok marka ve iş yeri pazarlama ve satış işlemlerini internet üzerinden sürdürmekte ve internet reklamlarına ayrılan bütçeler bu kesime olan güveni katlamış durumdadır.

İnternet Reklamının Firmalara Olan Yararları Nelerdir?

* Oldukça Düşük Maliyetli Olması

İnternet reklamlarının en önemli özelliklerinden birisi de düşük maliyetli olmasıdır. Diğer reklam çeşitlerine kıyaslanırsa çok düşük bir ücrete internet reklamı verebilir markanızı, ürünlerinizi birçok kitleye ulaştırabilirsiniz.

* Format Olarak Esnek Olması

İnternet reklamı size birçok seçenek sunar. Kampanyalarınızı ve ürünlerinizi, internet reklamınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilir, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre hazırlayabilirsiniz.

* Büyük Kitlelere Ulaşılabilir Faktörü Olması

İnternet reklamı sayesinde ürün ve hizmetlerinizde ki tüm yenilikleri potansiyel müşterilerinize haberdar edebilir uzu soluklu müşteriler elde edebilirsiniz.

* Doğru Kitle ve Müşteri Potansiyeli

Murat Takmaz Bilişim internet reklam hizmetleri sayesinde doğru müşteri kitlesine ulaşır ve ürünlerinizi gerçek alıcı olan ziyaretçilere sergilersiniz. Bu size zamandan tasarruf sağladığı gibi de daha düşük bütçe de reklam vermenize olanak sağlar.

* Tüm İşlemlerin Hızlı Olması

İnternet reklamının en büyük özelliği hızlı sonuçlar elde edilebilmesidir. Reklamınız yayına alındığı andan itibaren çok hızlı şekilde kazanmaya başlarsınız.

* Tüm İstatistiklerin Ölçülebilir Olması

Murat Bilişim yaptığı araştırmada internet reklamı Televizyon, gazete, dergi, radyo gibi alışa gelmiş reklam çeşitlerine göre daha kazançlıdır ve daha fazla kurumsallaşmanıza olanak sağladığını gözlemlemiştir. İnternet reklamları gerçek zamanlı ölçülebilmesi sayesinde performans akışını sizlere rahatça sunabilmektedir. Yani vereceğiniz bir internet reklamını kaç kişinin ziyaret ettiğini, kaç kişinin satın alma işlemi yaptığını açıkça gösterebilmektedir. Bu nedenle internet reklamı birçok reklam mecralarına göre daha faydalı olabilmektedir.

2.049 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. internet reklamı gerçekten her alanda önemli bir kavramdır. Özellikle bizim gibi büyük ölçekte iş yapan firmalar için kesinlikle önemli bir mecradır. biz Geylani elektrik olarak kurumsal çalışmalara oldukça çok önem veriyoruz.

  2. Reklam küçük büyük tüm firmalar için bence oldukça önemlidir. Elemanci.com olarak yazınızı çok beğendim, iyi çalışmalar. Bu arada Yurtdışı Eleman arayan firmalar için web sitemize davetlisiniz.

  3. Kolayca Kirala dedi ki:

    kolaycakirala.com olarak makalenizi heyecanla okudum. Güzel ve oldukça bilgi zenginliği içeriyor iyi günler

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?